در انتقال آب به قم به روستاهای پشت کوه گلپایگان اجحاف شد

نماینده مردم گلپایگان وخوانساردر مجلس شورای اسلامی گفت: حق آبه کشاورزی روستاهای پشت کوه باید برابر با تشخیص امور آب شهرستان و استان اصفهان باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در گلپایگان علی بختیار در بازدید از روستای هنده در شهرستان گلپایگان، اظهار کرد: روستای هنده از روستاهای باقدمت منطقه پشت کوه است و به دلیل داشتن ساختارهای تاریخی و میراثی نسبت به بقیه روستاها وضعیت بهتری دارد، لذا میراث فرهنگی باید برای جذب گردشگر و ایجاد رونق در روستای هنده کار را جدی تر دنبال کند و حتما طرحی برای این روستا تهیه شود تا نیاز ها مشخص شود.

وی ادامه داد: تعدادی از مردم در زمینه گلاب گیری در این روستا فعالیت دارند لذا پیگیر اخذ کدهای بهداشتی لازم خواهیم شد همچنین حتما باید بتوانیم در زمینه گیاهان دارویی در این منطقه کار خوبی انجام دهیم.

نماینده گلپایگان وخوانسار با بیان اینکه اهالی روستا میزان هکتار زمین ها،چاه ها و قنوات را بگویند گفت: در اجرای پروژه انتقال آب به قم از روستاهایی که به آنها اجحاف شد همین روستاهای منطقه پشت کوه است که برروی میزان آب قنوات آنها تاثیر گذاشت حق آبه کشاورزی این روستاها باید برابر با تشخیص امور آب شهرستان واستان اصفهان باشد.

بختیار دررابطه با اشتغال در روستاها خاطرنشان کرد: اخیرا ۱/۵ میلیارد دلار منابع از صندوق توسعه ملی برای کارآفرینی در روستاها اختصاص یافته است و هرکسی که بخواهد می تواند در این روستا در زمینه های مختلف از جمله میراث فرهنگی، کشاورزی، گل محمدی و… فعالیت کند. می خواهیم در اشتغال و کارآفرینی اتفاق خوبی در روستاها رخ دهد.

وی دررابطه با تسهیلات بانکی اضافه کرد: با گرفتن ۱۰ میلیون تومان وام باید ۵۰ میلیون تومان پرداخت می شد لذا امسال ۱۰هزار میلیارد تومان برای این موضوع منابع در نظر گرفتیم که بانک هایی که به کشاورزان وام داده اند از جمله بانک کشاورزی و ملی همان مبلغ را بدون سود و جریمه تسهیل کنند.

نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس یادآورشد: با توجه به وضعیت معیشت مردم، کشاورزی و رکودی که در جامعه بود می خواستیم به مردم کمکی شود و امیدواریم در این منطقه هم از این تسهیلات بهره مند شوند. همچنین امیدواریم بتوانیم با وحدت، انسجام و وفاق بین مردم و مسئولان  مشکلات را ساماندهی کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.